EğitimYurt

Urfa’da Öğrenciler sınavda klimaların açılması istiyor

Urfalı öğrencilerin katılacağı TYT-AYT sınavına, az süre kala öğrenci ve aileler pandemi nedeniyle sınıflarda klimaların açılmamasından dolayı tedirgin.

Urfa'da Öğrenciler sınavda klimaların açılması istiyor

Türkiye genelinde üniversiteye geçişte uygulanan TYT (Temel Yeterlilik Testi), AYT (Alan Yeterlilik Testi) sınavları 26-27 Haziran’da yapılacak. 2 oturum olarak cumartesi ve pazar günü, gerçekleşecek olan sınavlarda yüz binlerce öğrenci yoğun çaba sarf ederek üniversiteye geçiş biletini almaya hak kazanacaklar. Sınava on binlerce Şanlıurfalı öğrenci de katılacak. Pandemi koşulları nedeniyle Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’nun aldığı kararlar arasında yer alan toplu alanlarda klimaların açılmaması yer alıyor.

VELİ VE ÖĞRENCİLER TEDİRGİN

Haziran ayının son haftasına denk gelen sınavda, Şanlıurfa’da havalar neredeyse 44-45 dereceyi buluyor. Kentte yaz aylarının çok sıcak geçmesi nedeniyle aileler ve sınava girecek olan öğrenciler, bu karardan dolayı tedirgin. Öğrenciler, sınavlara girecekleri sınıflarda klimaların açılmaması nedeniyle sıcaklardan çok fazla etkileneceklerini ve bu durumun sınavlarına olumsuz yansıyacaklarını ifade ettiler. Bu nedenle öğrenci ve ailelerin talebi ise sınav saatlerinde sınıfların klimalarının açılması yönünde.

PAZAR YERLERİ DE SINAVDA STRESE NEDEN OLACAK

26 Haziran Cumartesi günü düzenlenecek olan sınavın ilk oturumu hafta sonu yasağının olmadığı ve pazar yerlerinin açık olacağı güne denk gelecek. Sınava girecek öğrencilerin dikkatlerinin bozulacağı ise aşikâr. Öğrenci ve aileler de sınav saatinde semt pazarlarının kalabalık olması nedeniyle çok fazla gürültünün çıkacağını da ifade ederek, bu duruma bir çözüm bulunmasını istediler. Koronavirüs tedbirleri kapsamında klimaların açılmayacağını ve pazar yerlerinden çıkacak seslerin sınavlarına olumsuz yönde etki edeceğini belirten öğrenciler, yetkili mercilerin bu sorunlara çözüm bulmalarını talep etti.

BİHA

 

Urfa com

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı