Urfa’da O Doktor Şehirden Ayrılmaya Karar Verdi

Şanlıurfa ve Türkiye gündemine oturan Genel Cerrahi uzmanı Felat Çiftçi'nin istifa etmesine Urfalıların sebep olmadığı ortaya çıktı.

Dünden beridir Şanlıurfa ve Türkiye gündemine oturan Genel Cerrahi uzmanı Felat Çiftçi’nin istifa etmesine Urfalıların sebep olmadığı ortaya çıktı.

Dün Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan Genel Cerrahi uzmanı Felat Çiftçi, ölüm tehdidi aldığını ve istifa dilekçesini verdiğini açıklamıştı.

Çiftçi, yaptığı paylaşımlarda istifa sebebin ölüm tehdidi alması olduğu ve can güvenliğinin olmaması olduğunu belirtmişti. Doktor Çiftçi’nin bu paylaşımı Türkiye gündemine düştü. Çiftçi, Sağlık Bakanlığı’na seslenerek istifa dilekçesinin bir an önce işleme koyulmasını talep etti.

Doktorun paylaşımı tepki üzerine tepki çekti. Sosyal medyada kullanıcılar Urfalılara hakaret etmeye başladı. Yapılan araştırmalar sonucunda doktoru tehdit eden şahsın askeri personel olduğu öğrenildi. Doktorun yaptığı paylaşımına yapılan yorumlar yer aldı;

“2 milyonluk bir şehri zan altında bırakıyorsunuz. Askeri bir personel tarafından yapılan bir olayı Urfa’da oldu diye lanse edip algı yapıyorsunuz… Şiddet kimden gelirse gelsin kınıyoruz ayıplıyoruz ancak bir şehrin tamamımı bu şekilde değerlendiremezsiniz.”

“Sayın doktorum size yapılanı kınıyorum ve lanetliyorum asla kabul edilemez. Fakat sizi tehdit eden bir Urfalı olmayan askeri personel eşidir. Bunu açıklarsanız, tüm Urfa’yı zan altında bırakmazsınız. Size yapılanı kınıyorum”

“Urfa’ya karalama yapamazsınız. Madem sosyal medyada paylaşıyorsunuz, işin aslı nedir halka anlatmanız gerekir. işin gerçeği ne ise millet bilsin. Tabi ki şiddette karşıyız ama bir askerin yaptığını Urfa’ya mal edemezsiniz”

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu