Urfa’da nefes kesen operasyon! Suçüstü yakalandılar

Şanlıurfa’da JASAT ekipleri, piyasa değeri 60 bin TL olan 400 metre bakır kablo ve dalgıç pompayı çalan hırsızları suçüstü yakaladı.

Urfa’da nefes kesen operasyon! Suçüstü yakalandılar

Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) ekipleri, çeşitli hırsızlık suçlarından tutuklanıp sonradan cezaevinden tahliye olan hırsızları takip etmeye başladı.

10.02.2022 günü Hilvan Cezaevinden tahliye olan A.K. isimli şahsı takibe alan JASAT, 11.02.20222 günü Şanlıurfa- Gaziantep otoyolu üzerinde bulunan dinlenme tesislerinden piyasa değeri 60bin TL olan 400 metre bakır kablo ve dalgıç pompayı çalarken suçüstü yakaladı.

Neye uğradığını şaşıran hırsızlar otoyol kenarındaki arazide kaçmaya başladı ancak daha önceden araziye sızma yapan komando JASAT’lar tarafından şahıslar kaçamadan yakalandı.

Cezaevinden tahliye olan A.K.’ nin yanında çaldığı malları taşımak amacıyla getirdiği M.Ç. isimli şahısta olayda yakalandı. Yakalanan M.Ç. ve A.K. isimli şahısların birçok hırsızlık-tehdit-kasten yaralama-mala zarar verme suçlarından sabıkalı oldukları öğrenildi.

Şahısların tutuklanma talebiyle adli makamlara sevk edildiği öğrenildi.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu