Urfa’da Mahsur Kalanların İmdadına Büyükşehir Yetişti

Şanlıurfa-Siverek kara yolunda araçlarında mahsur kalan vatandaşların imdadına Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi karla mücadele ekipleri yetişti.

Kar ve fırtına nedeniyle Şanlıurfa-Siverek kara yolunda araçlarında mahsur kalan vatandaşların imdadına Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi karla mücadele ekipleri yetişti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, yolda soğuk havada ailesi ile birlikte araçta mahsur kalan Ezel ve Kerem Ali Kızılırmak kardeşleri hastaneye yetiştirdi.

 Dün itibariyle kentte yeniden etkisini gösteren kar yağışı nedeniyle Şanlıurfa-Siverek kara yolu ulaşıma kapandı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi karla mücadele ekipleri kara yolunda kar küreme ve tuzlama çalışması yaptı. Araçlarında mahsur kalan vatandaşlara kumanya dağıtıldı.

 Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, AK Parti İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı ve Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmak ile birlikte bölgeye gitti.

 ÇOCUKLARI HASTANEYE YETİŞTİRDİLER

 Kar nedeniyle kapanan yollarda yapılan kar küreme ve tuzlama çalışmalarını denetleyen Beyazgül, donma tehlikesi geçiren Ezel ve Kerem Ali Kızılırmak kardeşleri hastaneye yetiştirdi.

Diyarbakır istikametine doğru seyir halinde olan araçta kar nedeniyle mahsur kalan Ezel ve Kerem kardeşler donma tehlikesi geçirdi. Yoğun kar yağışı ve fırtına nedeniyle Ezel ve Kerem kardeşler için harekete geçen Beyazgül, çocukların hastaneye yetiştirilmesini istedi. Hastaneye yetiştirilen Ezel ve Kerem Ali kardeşlerin donma tehlikesi geçirdiği ancak yapılan müdahale ile sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

 BAŞKAN BEYAZGÜL, DONMA TEHLİKESİ GEÇİREN KARDEŞLERİ ZİYARET ETTİ

 Beyazgül daha sonra hastanede Ezel ve Kerem kardeşleri ziyaret etti. Sağlık durumlarının iyi olduğu belirtilen kardeşlerle yakından ilgilenen Beyazgül, daha sonra hastaneden ayrıldı.

 

 BİHA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu