Urfa’da Köy Sakinleri: Hayvanlara Verdiğimiz Suyu İçiyoruz

Birecik'e bağlı Kurucahöyük köyünde bulunan vatandaşlar içme suyu sıkıntısı çektiğini belirtti. Mahalleli ŞUSKİ'den içme suyu için çalışma yapmalarını bekliyor.

CHP Şanlıurfa İl Örgütü, Birecik’e bağlı Kurucahöyük köyünde bulunan vatandaşların içme suyu sıkıntısı çektiğini belirtti. Mahalleli ŞUSKİ’den içme suyu için çalışma yapmalarını bekliyor.
 
2022 yılının son yarısına girdiğimiz şu dönmelerde Şanlıurfa’nın kırsal mahallelerinde insanlar içme suyuna muhtaç yaşıyor. İmkanların oldukça fazla olduğu bir dönemde insanları içme suyu sorunu yaşaması akıl almaz bir durumken, içme suyu sıkıntısı çekenlere CHP Şanlıurfa İl Başkanlığı el attı.
 
CHP Şanlıurfa İl Örgütü, içme suyu sorunu yaşayan köylerden birinin de Birecik ilçesine bağlı Kurucahöyük olduğunu gözler önüne serdi. İl Örgütü üyesi Avukat Ronayi Paydaş, Kurucahöyük köyü sakinleri ile bir araya geldi.

Tankerlerle Köye İçme Suyu Getiriliyor

Köy sakinleri uzun süredir içme suyu sıkıntısı çektiğini belirtti. Taşıma tankerlerle suya ulaşan vatandaşlar, 280 lira karşılığında tankerlerle içme suyu aldıklarını belirtti. Tanker depolarının sağlıksız olduğunu, pislik içinde olduğunu belirten mahalle sakinlerinden olan kadınlar sorunlarını şu sözleriyle dile getirdi;
 
“Bizim şu an içme suyu sıkıntımız var. Tankerlerle köye içme suyu getiriyoruz. İçme suyumuz hiç yok. Musluklardan su akmıyor. Tankerlerle getirilen suyla yemek dahi yapamıyoruz. 280 lira karşılığında tankerlerle getirdiğimiz su ile bulaşıkları, çamaşırları yıkıyoruz. O kadar zor durumdayız ki hayvanlara verdiğimiz sudan içiyoruz. Bu sorunumuza bir çare bulunmasını istiyoruz. Sesimizi duyun.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu