Urfa’da Köy Halkı Cumhurbaşkanına Seslendi

Urfa Kırsalında yaşayan vatandaşlar Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi. Suyu olmayan köy halkı: "Abdest alamadığımız için günahımız yetkilerin boynuna" dedi.

Şanlıurfa’nın Gölpınar kırsalında yaşayan vatandaşlar Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslendi. Suyu olmayan köy halkı: “Abdest alamadığımız için günahımız yetkilerin boynuna” dedi.
 
Şanlıurfa’da su sorunun yaşandığını daha önceki haberlerimizde de gündeme getirmiştik. Bir çok parti başkanı iöme suyu olmayan köylere giderek sorun yaşayan vatandaşların sesine ses olmaya çalıştı.
 
Hiçbir çabanın sonuç vermediği sorundan dolayı köy halkı çareyi başka yerde aradı. İçme suyuna ulaşamayan vatandaşlar Cumhurbaşkanına seslendi. Su sorunu yaşayan köy halkı köy meydanına pankart astı. Pankartta Erdoğan’a seslenen vatandaşlar: “Cünüp olduğumuz zamanlar abdest alamıyoruz. Günahımız yetkililerin boynuna” diyerek şu ifadelere yer verdi;
 
“Yüce Allah’ıma sığınırım ki bu bir sesleniştir. Seslenişimizin sesi olun Sayın Cumhurbaşkanımız Şanlıurfa Gölpınar Mahallesinde içme suyumuz yok. Reisimizden yardımlarınızı bekliyoruz.
 
Abdest ve taharet almaya suyumuz yoktur. Cünüp olduğumuz zaman su olmadığından abdest alamadığımız için günahımızı Allah katında siz yetkililerin olsun.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu