Urfa’da kız yurdunda ‘çıkmıyoruz’ protestosu!

Şanlıurfa’da kızlara hiçbir gerekçe gösterilmeden eşyalarını toplamaları ve yurttan çıkarılacağı yönünde talimat verildiği iddia edildi.

urfada kiz yurdunda cikmiyoruz protestosu

Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesine bağlı Refahiye Mahallesinde bulunan KYK’ya bağlı kız öğrenci yurdunda kalan kızların hiçbir sebep gösterilmeden Osmanbey Kampüsünde bulunan Hacer Ana Kız Yurduna gönderileceği iddia edildi.

 

Yurtta kalmak için bütün evraklarının tam olmasına rağmen kızlar yurt müdürünün yurttan hiçbir gerekçe ya da evrak göstermeden yurttan çıkarmaya çalışıldıklarını iddia etti.

 

Yurtta kalan öğrenciler yurt balkonuna ve yurdun çıkış kapısı önüne çıkıp ‘yurttan çıkmıyoruz’ diyerek alkışlarla protesto etti.

 

Mağdur olan öğrenciler, soğuk kış gününde gidecek yerlerinin de olmadığını dile getirerek, bir an önce yetkili birimlerin çözüm beklediklerini ifade etti.

 

ŞANLIURFA GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMA

 

Şanlıurfa Gençlik ve Spor İl Müdürü Halil Eren protesto üzerine yurda gelerek neden yurttan çıkmaları gerektiğini anlattı.

 

Mehmet Akif İnan erkek öğrenci yurdunun bodrum katındaki taşıyıcı kolanların taşıyıcı özelliğini kaybettiğini ve hemen tahliye edilmesi gerektiğini söyleyen Eren, şunları kaydetti:

 

“Dün Mehmet Akif İnan erkek öğrenci yurdunun yurt müdürü bize aşağı bodrum katında bir tadilat olması gerektiğini onunla ilgili bir çalışma yapmamızı istedi. Tadilat nedir diye gidip bakayım dedim. Gittim baktım taşıyıcı kolanlar taşıyıcılık özelliğini kaybetmiş. Eski bir bina 50 yıllık. Hemen akabinde ben oradayken çevre şehircilik müdürlüğünden teknik elemanlar getirdim. O kolonların taşıyıcılık özelliğini kaybettiğini ve hemen oranın tahliye edilmesi gerektiğini söyledi gelen teknik ekip. Hızlı bir şekilde teknik ekiplerden rapor aldım. Raporda hemen oranın tahliye edilmesi gerekiyor. En ufak bir şey de orası hemen yana yatar. Tahliye kararına vardık çünkü insan önemli”.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu