Urfa’da Kamyon Kabloya Takılıp Dükkanları Yerle Bir Etti

Şanlıurfa'da ara yoldan ana yola çıkmak için hareket eden kamyon internet kablolarına takıldı. Kablonun takılı olduğu iki dükkan yerle bir oldu.

Şanlıurfa’da ara yoldan ana yola çıkmak için hareket eden kamyon internet kablolarına takıldı. Kablonun takılı olduğu iki dükkan yerle bir oldu.
 
Olay, Şanlıurfa’nın Bozova ilçesinde meydana geldi. Yaylak Menderes caddesinde meydana geldi. İddialara göre ara yolan ana yola gitmek için caddeyi kullanan kamyon şoförü felakete yol açıyordu.
 
Caddeden geçerken Türk Telekom’a ait internet kablosuna takılan kamyon, kablonun takılı olduğu iki dükkanı yerle bir etti. Büyük bir gürültünün koptuğunu gören iş yeri sahipleri ve müşteriler panik yaşadı. Deprem olduğunu sanan insanlar dışarı çıktığında gerçeği anladı.
 
Kamyonun Türk Telekom tarafından yanlış takılması sonucu caddenin üzerinden geçen kabloya takıldığını gören vatandaşlar gürültünün sebebini anladı. Dükkanlarda maddi hasar meydana gelirken can kaybı ve yaralanmaların olmaması sevindirdi. O sırada iş yerlerinin önünden birilerinin geçmemesi de olası bir felaketi engellemiş oldu.
 
İş yerleri zarar gören vatandaşlar, Türk Telekom’un kabloları standartlara göre döşenmediğini belirterek şikayetçi oldu. Kabloların kopması ile beraber bölgede internet kesintisi meydana geldi. Çevre sakinleri internet kesintisinin giderilmesi için arıza kaydı talebi oluşturdu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu