Urfa’da Kadın Sokakta Doğurmuştu! 112’den Cevap Geldi

Şanlıurfa'da bir kadının sokakta doğum yapmasının sebebinin 112 Acil Servisin geç gelmesi olarak iddia edilmişti! 112'den o iddialar cevap geldi.

Şanlıurfa‘da bir kadının sokakta doğum yapmasının sebebinin 112 Acil Servisin geç gelmesi olarak iddia edilmişti! 112’den o iddialar cevap geldi.

Olay, Şanlıurfa’nın Haliliye İlçesinde meydana geldi. İddialara göre yabancı uyruklu bir kadın ambulansın geç gelmesinde dolayı sokak ortasında doğurmak zorunda kaldığını iddia etmişti. İddialara yanıt veren 112 Acil Servis Ekipleri, şikayetin incelemesinde bulunarak konu ile ilgili açıklama yaptı. 

Gerçek Ortaya Çıktı

Asıl gerçek yapılan incelemenin ardından ortaya çıktı. 112 Komuta Kontrol Merkezi sağlık ekiplerinin kendilerine gelen ihbardan tam 4 dakika sonra belirtilen adreste olduğunu, adrese vardıklarında kadının doğumunun gerçekleştiğini belirtti. Konu ile ilgili yapılan açıklamanın tamamında şu ifadelere yer verildi.

“Haliliye ilçesine bağlı Süleymaniye Mahallesinde sokakta doğum vakası 12:51:40 İhbar 112 Komuta Kontrol merkezine düştü. İhbarı veren şahısla Acil Tıp Teknisyeni Personelimizle 23 saniye görüştükten sonra 12:55:49 Ambulans Ekibi Olay yerine varmıştır. Olay yerine giden ekibimiz doğum yapan hastamıza olay yerinde yapılan ilk müdahalesinden sonra Şanlıurfa Eğitim Araştırma Hastanesi Kadın Doğum Acil Servisine naklini sağlamıştır.”

Açıklamada,  annenin ve bebeğin genel durumu iyi olduğu belirtildi.

 

Maximum Etüt Merkezi... Bilgi için: 0543 566 08 30

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu