Urfa’da İki Başkanın Görevden Alınması MYK’da Görüşülecek

Görevden alınan başkan duruma itiraz etmek için CHP Genel Merkezinin yolunu tutarken, atanan başkanın da göreve başlatılmadığı iddia edildi.

Urfa'da İki Başkanın Görevden Alınması MYK'da Görüşülecek

Geçtiğimiz günlerde CHP Haliliye İlçe Başkanı Avukat İbrahim Halil Alagöz, görevden alınmıştı. Avukat Başkan Alagöz, atanmış kişinin seçilmiş olan kişiyi görevden alınmasının hukuka aykırı olduğunu belirtti. Görevden alındıktan sonra Ankara’ya giden CHP Haliliye İlçe Başkanı Avukat İbrahim Halil Alagöz, duruma itiraz etti.

Öte yandan Haliliye ve Eyyübiye ilçe başkanlağına yeni atanan isimlerin göreve başlamalarının yapılmadığı öğrenildi. Bugün göre başlamaları gereken başkanların ilçe başkanlıklarına gitttiği fakat göreve başlamalarının yapılmadığı öğrenildi.

Görevden alındıktan sonra Ankara’ya giden Avukat Alagöz, konuyu CHP Genel Merkezine taşıdı. Alagöz, atanmış kişinin seçilmiş kişiyi görevden almasının hukuka aykırı olduğunu belirtti. Bunun üzerine CHP MYK’sı sorunu çözmek için toplantı ayarladı. Toplantının bugün saat 17.00 gibi başlayacağı öğrenildi. Toplantı sonrasında her iki ilçe başkanının görevden alınıp alınmamasın kesin kararı verilecek.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu