GenelGüncelSağlık

Urfa’da Hangi İlçede Kaç Vaka Tespit Edildi

Şanlıurfa’da yeni koronavirüs vakaları nedeniyle 79 adreste karantina uygulaması başlatıldığı açıklandı.

Şanlıurfa’da yeni koronavirüs vakaları nedeniyle 79 adreste karantina uygulaması başlatıldığı açıklandı. Şanlıurfa İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında birçok noktada karantina uygulaması başlatıldı.

Valilikten yapılan açıklamada ”Ceylanpınar İlçemizde iki (2), Eyyübiye İlçemizde on beş (15), Haliliye İlçemizde on dokuz (19), Karaköprü İlçemizde yirmi üç (23), Siverek İlçemizde iki (2), Viranşehir İlçemizde on dört (14), Birecik, Harran, Hilvan ve Suruç İlçelerimizde de birer farklı adreste karantina tedbiri uygulanmasına karar verilmiştir” denildi.

KARANTİNASI SONA EREN YERLER

Karantina tedbiri uygulanan, geçen süre zarfında yeni pozitif vaka tespit edilmeyen ya da son vaka tespitinden sonra 14 gün geçmesi ve yeni vaka çıkmaması durumunda 30.06.2020 tarihi itibariyle Eyyübiye İlçemizde dört (4), Haliliye İlçemizde dokuz (9), Karaköprü İlçemizde dört (4), Suruç İlçemizde üç (3), Viranşehir İlçemizde sekiz (8) ve Ceylanpınar İlçemizde de bir farklı adreste karantinanın sonlandırılmasına karar verilmiştir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı