Urfa’da Fırıncılara Çağrı: Bedava İstemiyoruz

Şanlıurfa’da fırıncılar kepenk kapattı. Açık fırın bulamayan vatandaşlar, “Bedava istemiyoruz. Parayla bile satın alacak ekmek bulamıyoruz.” diyerek isyan etti.

ekmek

Şanlıurfa’da fırıncılar kepenk kapattı. Açık fırın bulamayan vatandaşlar, “Bedava istemiyoruz. Parayla bile satın alacak ekmek bulamıyoruz.” diyerek isyan etti.

Şanlıurfa arama kurtarma çalışmaları devam ederken depremzedelerin aç olduğu ve ekmek bulmakta güçlük çekildiği belirtildi.

Dünden beridir tüm Türkiye’de depremin etkisi altında olan bölgelerde büyük çalışmalar yapılıyor. Enkaz altında kalan vatandaşlara yardımlar iletilmeye devam ederken Şanlıurfa yemek içme sorunu olduğu belirtildi.

Özellikle sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamalarda Şanlıurfa’da faaliyet gösteren fırınların kepenk indirdiği belirtildi. Böyle bir zamanda vatandaşların ekmeğe olan ihtiyacının daha fazla olduğu belirtilirken, Urfa’daki fırıncıların kapalı olmasına tepki gösterildi.

Vatandaşlar, dışarıda kalan insanların yemek ihtiyaçlarının olduğunu en basitinden ekmeğe ulaşmada bile zorluk çektiği belirtti. Şanlıurfa’da faaliyet gösteren fırınlara çağrı yapan depremzedeler “Dünyanın öbür ucundan yardım gelirken bizim kendi insanlarımız yapması gerekeni bile yapmıyor. Bu dönemde fırınların kapalı olmaması gerektiği inancındayım. İnsanlar soğukta donmak üzere en azından ekmek su gibi gıda maddelerine ulaşmada sorun yaşamasınlar. Fırıncılardan bedava ekmek istemiyoruz. Parayla alabileceğimiz ekmeğe bile ulaşamıyoruz. ” ifadelerine yer verdi.

Fırınların kapalı olmasına tepki gösteren vatandaşlar; “Urfa’da Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı, Fırıncılar Odası Başkanı görevinizi yapmıyorsanız o koltukları meşgul etmeyin.” dedi. Şanlıurfa’da fırınların neden açık olmadığı konusunda bilgilendirme yapılmazken daha ne kadar kapalı kalaca

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu