Urfa’da Eşi İle Kayınbabasını Öldüren Kocaya Müebbet

İmam nikahlı eşi Aynur Arslan ve babası Hacı Arslan’ı av tüfeğiyle vurarak öldüren Fatih Altuntaş'a müebbet hapis cezası verildi.

urfa cinayet
Siverek’te geçtiğimiz yıl tartıştığı imam nikahlı eşi Aynur Arslan ve babası Hacı Arslan’ı av tüfeğiyle vurarak öldürdüğü, akrabaları Fatih Altuntaş’ı da ağır yaraladığı gerekçesiyle tutuklu yargılanan Halim Çakırtaş’a indirim uygulanmaksızın müebbet hapis cezası verildi.

SİVEREK – Şanlıurfa’nın Siverek ilçesine bağlı kırsal Börüncek Mahallesi’nde yaşayan Halim Çakırtaş ile dini nikahlı eşi Aynur Arslan arasında 22 Haziran 2020’de tartışma çıktı. İddiaya göre, Aynur Arslan, eşi Halim Çakırtaş’ı terk edip, babasının yanına yerleşti. Hacı Arslan’ın evine giden damadı Çakırtaş, evine geri götürmek istediği eşi ile babasını av tüfeğiyle öldürürken 5 yaşındaki akrabası Fatih Altunbaş’ı ağır yaraladı.

Olayın ardından gözaltına alınarak tutuklanan Çakırtaş’ın hakkında “Kasten adam öldürmek” ve “Kasten adam öldürmeye teşebbüs” suçlarından açılan davanın karar duruşması Siverek 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.  Duruşmaya Arslan ailesinin avukatları ile davaya müdahil olan Şanlıurfa Barosu Kadın Hakları Merkezi’nden avukatlar katıldı. Tutuklu yargılanan Çakırtaş, Siverek Kapalı Cezaevi’nden duruşmaya getirildi.

“PİŞMANIM” DEDİ ÖLENLERİ SUÇLADI!

Duruşmada savunma için söz alan Çakırtaş, olaydan dolayı büyük pişmanlık duyduğunu söyledi. Saldırıyı tasarlayarak yapmadığını öne süren Çakırtaş, öldürdüğü Arslan ve babası Hacı Arslan’ı suçladı.

Savunmaların ardından kararı açıklayan mahkeme heyeti, sanık Çakırtaş’ın tutukluluk halinin devamına ve indirim uygulanmaksızın müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verdi.

BİHA

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu