Urfa’da Engelli Vatandaşlar Belediye Tesisine Giremedi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye tesisinde engelli vatandaşlara geçiş yok. Engellileri hiçe sayan bir projeyi yaparsa Zeynel Başkan yapar.

Urfa'da Engelli Vatandaşlar Belediye Tesisine Giremedi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kızılkoyun Mahallesinde bulunan Kralkaya mezarlığının yanında bir tesis yaptı. Urfa’da yaşayan vatandaşların hizmetine sunulan tesiste vatandaşlar çaylarını için tarihi dokunun eşliğinde sohbetlerini yapıp keyfli vakit geçirmeye başladı.

Tesisi merak eden bir vatandaş ise gördükleri karşısında tepkisini gizleyemedi. Tepki, omurilik engeli olan ve tekerlekli sandalye ile hayatını idame ettiren Mustafa Göçmez’den geldi. Göçmez, belediyenin yaptığı tesise giremediğini, engelliler için geçiş yolunun yapılmadığını belirtti.

Engelli vatandaş Göçmez, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı çay bahçesine gelmek istedik. Çay bahçesinin oturulacak yerine merdiven yapıldığı için yukarı çıkamadık. Merdivenlerin bulunduğu kısma baktığımızda engelliler için de eğimi çok uygun bir yer. Neden rampa yapılmadığını anlamakta zorluk çekiyorum. Bizler de diğer insanlar gibi çay bahçesine gidip, arkadaşlarımızla oturup muhabbet etmek isterdik ama bu zevkten mahrum kaldık. Şehir dışından arkadaşlar geldi. onlara karşı mahcup olduk. İnşallah bir an önce bu sorunumuza çözüm bulurlar.”

Şanlıurfa Omurilik Derneği üyesi Hatice Beden ise şehir dışından gelen misafirlerini tesiste ağırlamak isterken gördükleri engel karşısında mağdur olduklarını dile getirdi. Beden, yaptığı açıklamada;

“Misafirlerimize mahcup olduk. Çay bahçesine çıkamadık. Rampanın yapılması gereken yere çiçekler ekilmiş. Tesisin önünde kalakaldık. Buranın çalışanı sizi sırtlayıp çıkaralım dedi ama bu mümkün değil. Bir çiçek kadar bile değerimizin olmadığını öğrenmek acı bir şey. Lütfen Zeynel Başkana sesleniyorum, tez zamanda Şanlıurfa’nın bu konudaki bütün eksikliklerinin tamamlanmasını talep ediyorum.”

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu