Urfa’da Engelli Maaşı Yetmediği İçin İşportacılık Yapıyor

Şanlıurfa'da pazarda işportacılık yapan engelli vatandaşın görüntüleri yürekleri dağladı. Eski protez bacağını kullanmak için bıçakla düzeltmek zorunda kalıyor.

protez
Şanlıurfa’da pazarda işportacılık yapan engelli vatandaşın görüntüleri yürekleri dağladı. Eski protez bacağını kullanmak için bıçakla düzeltmek zorunda kalıyor.
 
Şanlıurfa’da pazarda işportacılık yapan engelli vatandaşın görüntüleri yürekleri dağladı. Üç kuruş para kazanmak için serdiği naylon hasırın üzerinde oturan ve satış yapacağı ürünleri sergileyen engelli vatandaşın protez bacak kullandığı görüldü. Bir bacağı olmayan ve protez bacak ile yürümeye çalışan engelli vatandaşın içler acısı durumu görenleri üzdü. Engelli vatandaşın iş bitiminden sonra toplanacağı sırada eski protez bacağını bıçakla düzeltip kullandığını gören duyarlı bir vatandaş duruma tepki gösterdi.
 
Duyarlı vatandaş, engelli işportacının içler acısı halini sosyal medya hesabından yayımlayarak şu ifadelere yer verdi;
“Engelli maaşı yetmediği için pazarda işportacılık yapan ve yeni protez alacak parası olmadığı için eski protezini bıçakla düzeltip kullanıyor. Kongrelere ve karşılamalara katılıp gövde gösterisi yapan her partinin taraftarlarına duyurulur. Nabız sokakta ölçülür.”
@urfa.com

Engelli Vatandaş Eski Protez Bacağını Bıçakla Düzeltiyor #urfa #Şanlıurfa #engelliler #engelyok #Protez #protezbacak

♬ urfa.com – orijinal ses – urfa.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu