Urfa’da elektrik direği görenleri şaşırtıyor!

Şanlıurfa’da bu da oldu. Eyyübiye’de bir işyerinin ortasında yer alan elektrik direği görenleri hayrete düşürüyor.

Urfa'da elektrik direği görenleri şaşırtıyor!

Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesinde Evren Sanayi Sitesi’nde yer alan bir işyerinin içerisinde bulunan elektrik direği görenleri hayrete düşürüyor. İşyeri sahibi dükkanının ortasından geçen elektrik direği nedeniyle endişeli.

Eyyübiye’de Evren Sanayi Sitesi’nde oto yedek parçası satan Ahmet Akçiftçi tapulu işyerinin ortasından geçen 35 bin voltluk yüksek gerilim direğinin kaldırılması için 3 yıldır mücadele veriyor. Yağışlı havalarda işyerinde ölüm tehlikesi yaşadıklarını ve bu yüzden işyerine girmeye korktuklarını ifade eden Akçiftçi, defalarca Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş’ye (DEDAŞ) müracaat edip dilekçe vermesine rağmen direğin kaldırılmadığını söyledi.

AKÇİFTÇİ: AKIMA KAPILIP ÖLMEKTEN KORKUYORUZ

Özellikle yazın tellerin genleşip sarkmasıyla can güvenliği tehlikesinin arttığını vurgulayan Akçiftçi, birçok kez DEDAŞ’a müracaat ederek direğin başka bir yere kaldırılmasını talep etti. Ancak bu girişimlerinden sonuç alamayan Akçiftçi, fırtınalı ve yağmurlu havalarda bir telin koparak yaşamlarını tehdit etmesi tedirginliğiyle endişe içerisinde.

Akçiftçi, yağmur yağdığı zaman elektrik çarpma tehlikesinden dolayı dükkanda durmadıklarını belirterek, şunları söyledi:

“Burada akıma kapılıp ölmekten korkuyoruz. Yağmur yağdığı zaman bütün su içeri giriyor. Yağmur yağdığı ve şimşek çaktığı zaman içeride durmuyoruz. Elemanlarla birlikte dışarı çıkıyoruz. Çünkü gerçekten çok tehlikeli. Yüksek gerilimden bahsediyoruz. Elimizi uzatsak, elimiz hatta değecek. Bu mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz.”

“BİZİ BU DİREKTEN KURTARIN”

Elektrik direğinin dükkandan çıkarılması için yetkililerden yardım beklediğini kaydeden Akçiftçi, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“DEDAŞ’tan ricam bir an önce beni bu direkten kurtarsın bizi. Elektrik direğini dükkanımın içinden çıkarsın. Çünkü bize tehlike arz ediyor. Korkuyoruz. Dışardan ilimize gelen toptancı arkadaşlar bizimle alay ediyor. Devletiniz bu kadar mı pasif diyorlar. Valilikten, belediyeden ve DEDAŞ’tan rica ediyoruz. Bu direği bir an önce dükkanımızdan çıkarılmasını arz ediyorum.”

“DEDAŞ KONUYA DUYARSIZ KALIYOR”

Akçiftçi, TEDAŞ’A birçok kez dilekçe yazdıklarını ama DEDAŞ’ın konuya duyarsız kaldığını ifade ederek, “Bu direğin buradan kaldırılması için DEDAŞ’a birçok kez başvuruda bulundum. Birinde dilekçe zaman aşımına uğradığı için ret geldi. İkincisinde ise ret geldi. Dilekçeyle olmayacağını anladım. Bu kez medya üzerinden mağduriyetimizi dile getiriyoruz” diye konuştu.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu