Urfa’da derste öğrencilere “Telefon yasağı”!

Vali Salih Ayhan, yeni uygulamanın talimatını verdi ve “Öğrencilerimiz sınıflara artık telefonları ile birlikte girmeyecek" dedi.

urfada derste ogrencilere telefon yasagi

“Önceliğimiz eğitim” diyen Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, derse konsantrasyon ve başarının önünde engel olarak duran telefon kullanımına yasak getirdi.

 

Vali Ayhan’ın okul ziyaretlerinin ilk durağı Şanlıurfa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oldu. Okulda yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Ayhan, atölyeleri tek tek gezerek, üretim süreçleri hakkında öğrencilerimizle sohbet etti.

 

Sınıf ve atölye gezilerinden sonra öğretmenler ile de toplantı yapan Vali Ayhan, öğrenciler ve okulun durumu hakkında bilgi aldı. “Urfa Okuyor” kampanyası dahilinde öğrenci ve öğretmenlere de kitap hediye edildi.

 

Vali Ayhan’ın bir sonraki okul ziyareti ise, Karaköprü GAP Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ziyareti oldu. Sınıf ve atölyeleri ziyaret eden Vali Ayhan, öğrenci ve öğretmenlerimize kitap hediye etti.

 

VALİ AYHAN TELEFON YASAĞINI DUYURDU

 

Okul ziyaretinde sonra açıklamalarda bulunan Vali Ayhan, öğrencilerin hem okuyup hem de üretime katkı sağladığı okulların çok değerli olduğunu belirtip, “Mesleki ve Teknik Liseler, gençlerimizin üretime katılmasında ilk ve en önemli duraktır. Eğitim ve üretim arasında bir köprüdür” dedi.

 

Okullarda yeni bir uygulama yapılacağının talimatını veren Vali Ayhan, “Öğrencilerimiz sınıflara artık telefonları ile birlikte girmeyecek. Eğer öğrenci sayısı az ise okul bina girişlerinde dolaplar konulup oraya, öğrenci sayısı fazla ise her bir sınıfa ayrı bir dolap konulup oraya bırakacaklar. Sabah koyup, okuldan çıkarken alacaklar. Öğrencilerimizin kendilerini derse daha iyi verebilmesi için önemli bir konu” ifadelerine yer verdi.

 

Vali Ayhan, öğretmenlerimizle de toplantı yaparak okul ve eğitim süreci hakkında bilgi aldı.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu