EkonomiYurt

Urfa’da Organik deri sektörü bitince suni deriye geçtiler

Şanlıurfa’da 50 yıl organik deri işleyen baba oğul, sektör bitme noktasına gelince suni deriden yağmurluk yaparak istihdam sağlamayı başardı.

Urfa'da Organik deri sektörü bitince suni deriye geçtiler

Şanlıurfa’da imalatı yapılan yağmurlukları görenler gözlerine inanamıyor. Keçecilik mesleğinden sonra Ahmet Karcı, 25 yıldır babasıyla birlikte çoban kabanı, branda, kurye motosiklet sürücülerine ve balıkçılar için suni deriden yağmurluk imalatı yapıyor. Uzun yılardır sürdürdüğü mesleği ile aile geçimini sağladığını belirten Karcı, mesleğe ilginin kalmadığını söyledi.

Urfa'da Organik deri sektörü bitince suni deriye geçtiler

“Talep olmayınca arzı bitirdik”

Yıllar önce babası ile beraber organik deri işlediğini belirten 40 yaşındaki Ahmet Karcı, “Organik keçeye talep kalmayınca mecburen iş değişikliği yaptık. Şimdi suni deriden yağmurluk yapıyoruz. Babam emekli oldu ama bana yardım ediyor. Suni deriden yaptığımız yağmurlukları motosiklete binenler, Çobanlar ve kışın yağmurdan korunmak isteyenler giyiyor. Yağmurluk fiyatlarımız en ucuzu 30 en pahalısı 130 liraya takımını satıyoruz.

Urfa'da Organik deri sektörü bitince suni deriye geçtiler

Şanlıurfa’da bu işi sadece biz yapıyoruz. Kendimize ait orijinal bir fikir. Vatandaşlarımızı yağmurdan korumaya çalışıyoruz” dedi.
Suni deriden yapılmasına karşın yağmurlukları gayet şık durduğu görüntülere yansıdı.

Urfa com

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı