Urfa’da deprem sonrası 291 okulda onarım çalışması

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, il genelindeki okulların sıvası ve boyası zarar gören 291 okulda ise onarım çalışmalarının sürdüğünü açıkladı.

Urfa'da deprem sonrası 291 okulda onarım çalışması

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’taki depremlerin ardından il genelindeki okulların durumuyla ilgili açıklama yaptı.

Deprem sonrası hasar tespit çalışmalarının sağlıklı yapılması için okulların tatil edildiğini hatırlatan Kurt, “Yapılan incelemeler sonucunda toplamda 2058 okulumuzdan 1965 tanesinde herhangi bir hasar bulunmadığı tespit edildi. Hala tüm okullarımızın ayrıntılı kontrolleri devam etmekte olup, sıvası ve boyası zarar gören hasarsız 291 okulumuzun onarımı için de çalışmalarımız devam etmektedir” ifadelerini kullandı.

Okul binalarının Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Millî Eğitim Bakanlığı denetim ekipleri tarafından da detaylı bir şekilde inceleneceğini ve güvenli olduğu tespit edilen okullara dair raporların ilgili kurumlara sunulacağını belirten Kurt, çocukların

yaşamış olduğu korku ve endişeyi gidermek için de oluşturulan kriz müdahale ekibindeki öğretmen ve uzmanlarla sosyal aktivite ve rehberlik hizmetlerine yönelik uygulamaların sürdüğünü kaydetti.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu