Urfa’da DEDAŞ Çalışanlarına Dayak!

Şanlıurfa'da kaçak elektrik kontrolü yapmaya giden DEDAŞ ekiplerini saldırıya uğradı. Saldırıda 2 DEDAŞ çalışanı yaralandı.

 
Kaçak elektrik kullanımının önüne geçmek isteyen DEDAŞ, Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesine girdi. Ekipler ilçeye bağlı Damlacık ve Ceylan mahallelerinde kontrollere başladı. Mahalle sakinleri çalışanların bölgede inceleme yapmasını engelledi.
 

Kaçak Elektrik Kontörlü Yapan 2 Çalışan Yaralandı

Mahalleli ile DEDAŞ çalışanları arasında gerginlik yaşandı. Gerginlik kısa sürede yerini taşlı sopalı kavgaya bıraktı. Kavgada kaçak elektrik kontrolü yapmak isten 2 çalışan yaralanırken araçlara da taşlarla saldırıldı.
 

Mardin’de DEDAŞ Çalışanının Bacağını Isırdılar

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde yapılan kontroller Mardin’in Midyat ilçesinde de gerçekleşti. Yine kaçak elektrik kontrolü yapmak isteyen DEDAŞ çalışanları engellenmek istedi. Midyat’ta meydana gelen tartışmada ise bir DEDAŞ çalışanının ayağından ısırıldığı öğrenildi.
 
Olayla İlgili 10 Kişi Gözaltına Alındı
2 şehirde de yaşanan olaylarda DEDAŞ çalışanları yaralanırken, araçlarda da maddi hasar meydana geldi. Olayla ilgili inceleme başlatan Jandarma Ekipleri 10 kişiyi gözaltına aldı.
 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu