GenelGüncel

Urfa’da Çöl Sıcakları Kendini Hissettirmeye Başladı

Şanlıurfa’nın sınır ilçesi olan Akçakale’de çöl sıcakları etkisini göstermeye başladı.

Şanlıurfa’nın sınır ilçesi olan Akçakale’de çöl sıcakları etkisini göstermeye başladı. Şanlıurfa’nın sınır ilçesi olan Akçakale’de çöl sıcakları etkisini göstermeye başladı. Sıcaklığın artmasıyla cadde ve parkların boşaldığı gözlendi.

Ülke genelinde Temmuz aynın ilk haftası ile birlikte yükselen sıcaklık, Suriye sınırındaki Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde de etkili oluyor. İlçe merkezinde gün ortasında 42 dereceye ulaşan sıcaklık nedeniyle insanların bir çoğu ev ve iş yerlerinden çıkamıyor. Bazı gençler ise, hortum suyunu yağmurlama yaparak altında serinlemeye çalıştı. Suyun altında serinleme çalışan gençler, “Havalar çok sıcak ve bunaltıcı serinlemek için böyle bir çözüm bulduk” dedi.

Uzmanlar, vatandaşları uyardı

Sıcaklıktan ötürü sınırın her iki yakasında insanlar sıcaktan dolayı dışarı çıkmadığı gözlemlendi. Şanlıurfa’nın diğer bölgelerinde de artan sıcaklardan dolayı vatandaşlar evlerinde fazla çıkmamaya çalışıyor. uzmanlar ise vatandaşları sıcak havalara karşı uyararak özellikler öğlen saatlerinde dışarı çıkmamalarını tavsiye ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı