SağlıkYurt

Urfa’da Çocuk Acil Hizmete Başladı

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde mesai dışında çocuk hastalıkları uzmanı tarafından acil sağlık hizmetleri verilmeye başlandı.


Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde mesai dışında çocuk hastalıkları uzmanı tarafından acil sağlık hizmetleri verilmeye başlandı.

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde okulların açılması ve mevsim değişikliği nedeniyle çocuklarda oluşan hastalıkların artmasıyla çocuk acil servisinde 3 poliklinikle mesai dışında da hizmet verilmeye başlandı.

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Kaya da okula giden çocukların özellikle hem koronavirüsten korunmak hem de mevsimse hastalıkların etkilerinden korumak için maske, sosyal mesafe ve genel hijyen kurallarına uymalarını istedi.

“HASTANEMİZDE ÇOCUK ACİLLERDE ARTIŞ YAŞANMAKTADIR”

Hastanenin çocuk acil servisinde mesai dışında da hizmet verilmeye başlandığını belirten Kaya yaptığı açıklamada: “Okulların açılması kış mevsiminin başlamasıyla birlikte hastanemizde özellikle çocuk acillerde artış yaşanmaktadır. Şanlıurfa Eğitim Araştırma Hastanesi olarak çocuk acil servisimizde 3 Poliklinikle 7 gün 24 saat hizmet vermekteyiz. Ayrıca hafta içi 17.00-23.00 arası hafta sonu saat 10.00 ile 23.00 arası ekstradan çocuk hastalıkları uzmanı tarafından Acil sağlık hizmetleri verilmeye başlandı” dedi.

ÖĞRENCİLERE TAVSİYE

Başhekim Kaya: “Okula giden çocuklarımıza özellikle hem korona virüsten korunmak hem de mevsimse grip ‘in etkilerinden korumak için maske, sosyal mesafe ve genel hijyen kurallarına uymalarını tavsiye ediyoruz” ifadesini kullandı.

BİHA

Admin

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı