Urfa’da Belediye Başkanı Yeğenine Çift Maaş Bağlandı

Bozova Belediye Başkanı Suphi Aksoy, abisinin oğlunu belediyede çifte maaşlı müdür yaptı.

suphi aksoy

Bozova Belediye Başkanı Suphi Aksoy, abisinin oğlunu belediyede çifte maaşlı müdür yaptı.

Gazetedavul.com’da yer alan haberde Bozova Belediye Başkanı Suphi Aksoy, abisinin oğlunu belediyede çifte maaşlı müdür yaptığı öğrenildi.

Yeğen Aksoy, Müdür Oldu

Karar, Bozova Belediye Meclisi’nin 7 Mayıs 2019 tarihli toplantısında alındığı öğrenildi. Toplantıda belediye iştiraki Bozbel İnşaat’ın müdürü olarak görev yapan Mehmet Coşkun görevden alındı. Görevden alınan Coşkun’un yerine Başkan Aksoy’un yeğeni İbrahim Halil Aksoy getirildi. Oy birliği ile alınan bu karardan 3 gün sonra (10.05.2019) bir toplantı daha gerçekleşti.

Yeğen Aksoy 3 Gün Sonra Belediyede Ekonomist Oldu

Toplantıda 3 gün önce Bozbel İnşaat’ın müdülüğüne getirilen İbrahim Halil Aksoy, oy birliği ile belediyenin teknik hizmetlerini yürütmek üzere ekonomist olarak görevlendirildi.

Basliksiz 6

Başkan Aksoy’un Yeğenine Çift Maaş Bağlandı

3 gün içinde alınan bu kararda 2.900 lira aylık ücret alan yeğen Aksoy’a verilen ikinci bir görevle 1.000 lira daha ek ödeme yapılarak tam zamanlı çalıştırılmasına karar verildi. Buna göre Bozova Belediye Başkanı Suphi Aksoy’un amcasının oğlu olduğu öğrenilen İbrahim Halil Aksoy’un belediyede çift maaşla çalıştırıldığı öğrenildi.

2021 yılının son ayına geldiğimiz şu günlerde söz konusu yeğen Aksoy’un bu iki görevine hala devam ettiği öğrenildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu