GenelGüncelSağlıkYurt

Urfa’da bazı iş yerine uygulanan kısıtlama başladı

Korona virüs tedbirleri kapsamında Şanlıurfa’da bazı iş yerlerindeki kısıtlama saat 20.00 itibariyle başladı.

Urfa'da bazı iş yerine uygulanan kısıtlama başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın korona virüs nedeniyle yeni tedbirleri açıklamasının ardından İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından bir genelge yayımlandı.

Genelgeye doğrultusunda bu gece saat 20.00 itibariyle bazı iş yerlerine yönelik çeşitli kısıtlamalar uygulanacağı açıklandı. Genelgede belirtilen saat itibariyle Şanlıurfa’da iş yerleri denetlendi.

Haliliye Belediyesi zabıta ekipleri, kafe, lokanta, restoran, berber ve kuaförleri gezerek kısıtlamanın başladığını hatırlattı. İş yeri sahiplerine bilgi de veren ekipler, kurallara uyulmadığı takdirde cezai işlem uygulanacağını söyledi.

Urfa'da bazı iş yerine uygulanan kısıtlama başladı

Genelgede bu gece saat 20.00 itibariyle Şanlıurfa’da alışveriş merkezleri, marketler, berberler, kuaförler ve güzellik merkezleri sabah saat 10.00’a kadar kapatılacak ve gündüz ise saat 10.00 ile 20.00 arasında hizmet verebilecek.

Kafe, restoran, pastane, kafeterya gibi yeme ve içme yerleri ise saat 20.00 itibariyle sadece telefonla ya da online olarak sipariş alabilecek. Saat 10.00 ile 20.00 arasında ise gel al şeklinde hizmet verecek şekilde açık olabilecek.

Urfa com

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı