Urfa’da Baba ve 3 Çocuğu Birlikte Sınava Girdi

Şanlıurfa’da on binlerce öğrencinin katıldığı sınava bu sefer baba ve üç çocuğu birlikte girerek aynı heyecana ortak oldu.

sinav baba cocuklar

Türkiye genelinde üniversiteye geçişte uygulanan YKS’nin ilk oturumu olan TYT sınavına yüzbinlerce öğrenci katılım sağladı. Şanlıurfa’da on binlerce öğrencinin katıldığı sınava bu sefer baba ve üç çocuğu birlikte girerek aynı heyecana ortak olarak birlikte ter döküp zorlu sorulara cevap verdiler. 

Üniversiteye geçiş sınavı YKS’nin ilk oturumu olan TYT sınavı ülke genelinde yüz binlerce öğrencinin katılımıyla gerçekleşti. Şanlıurfalı on binlerce öğrencinin de katıldığı sınavda adaylar ter döktü. Uzun ve zorlu bir senenin sonunda emeklerinin karşılıklarını almak için sınava giren öğrencilerin arasında bu sefer 3 çocuğuyla birlikte sınava giren bir baba da vardı. Baba Necmettin Sağlam, sınava girdiği için çok mutlu olduğunu ve çocuklarının heyecanına ortak olmak için sınava girdiğini belirtti. Sağlam, sınav sonrasında ise şunları söyledi; “Kızım ve iki oğlumla üniversite sınavına girmek güzel bir duygu. Bütün anne ve babaların bu duyguyu yaşamasını isterim beşikten mezara kadar ilmi öğrenmenin farz olduğunu bildiren bir Peygamberin ümmetiyiz dolayısıyla ilmin yaşı yoktur. Sınava girince de gerçekten içerisi çok sıcaktı bazı çocuklarda problem yaşandı uzun bir süre sınavda kaldıkları ve sıcak olduğu için. Yani ben çocuklarımın heyecanını anlıyorum gerçekten ortam sınav ortamına uygun değildi. Buna rağmen ben sınava giren bütün gençlere başarılar diliyorum Rabbim emeklerini boşa çıkarmasın.”

 

BABALARIYLA BİRLİKTE SINAVA GİRDİLER 

Üniversite adayı Necmettin Sağlam’ın kızı ise babasıyla birlikte sınava girdiği için çok mutlu ve heyecanlı olduğunu belirterek; “İlk defa böyle bir şey yaşadık. Babamla sınava girmek çok heyecan vericiydi. Sınavda hava çok sıcak olduğu için biraz zor geçti. Matematik dışında çok zorlanmadım sınav sorularında.” dedi. Diğer çocukları ise, “Babamla birlikte sınava girmenin mutluluğunu yaşıyorum. Normalde ablalarımla girerdim sınava bu sene babamla girdim. Çok güzel bir duyguydu.” şeklinde konuştu.  
BİHA

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu