Urfa’da art arda yaşanan kazalar mahalleliyi isyan ettirdi

Işıklandırmanın yetersiz olduğundan dolayı kazaların meydana geldiğini söyleyen mahalleli basın açıklamasıyla tepkilerini dile getirmeye hazırlanıyor.

Urfa'da art arda yaşanan kazalar mahalleliyi isyan ettirdi

Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesine bağlı Seyrantepe Mahallesinde dün akşam saatlerinde korkunç bir kaza meydana geldi.

İddiaya göre, bir otomobil, ışıklandırmanın yetersiz olduğu ileri sürülen yolda iki yayaya çarptı. Çarpmanın etkisiyle yola savrulan 24 yaşındaki Merve ile 18 yaşındaki Şirin Eken yaralandı. Hastanede tedavi altına alınan yaralıların sağlık durumlarının ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

 

IŞIKLANDIRMA YETERSİZ İDDİASI

 

Seyrantepe Mahallesinde muhtarlık binası yakınlarındaki kaza ilk değil. Aynı yolda hemen hemen her gün kazalara şahit olduklarını belirten mahalleli, yoldaki ışıklandırmanın yetersiz olduğunu ileri sürüyor.

Mahalle sakinlerinden Hüseyin Gülüm, yolun ışıklandırılmasının bir türlü bitirilmediğini söyledi. BİHA’ya açıklamalarda bulunan Gülüm, kazanın yaşandığı yoldaki bina sakinleri olarak birçok girişimlerine rağmen ışıklandırma sorunu çözemediklerini belirtti. Gülüm, “Dün akşam saatlerinde olan kaza ilk kaza değil. Birkaç gün önce de motorlu birine çarptılar. Burada hemen hemen her gün kaza yaşanıyor. Korkar olduk artık. Işıklandırma yetersiz kalıyor burada. Daha önce DEDAŞ’ı da uyardık birçok kez ama maalesef bir türlü eksiklik giderilmiyor. Site sakinleriyle toplanıp belediyeye gideceğiz. Sesimizin duyulmasını istiyoruz. Bu yolda başka canlar yanmasın” dedi.

Mahalle muhtarı ile de görüştüklerini belirten Gülüm, yapacakları basın açıklamasıyla seslerini duyurmak istediklerini ifade etti.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu