Yurt

Urfa’da Arsa Satışları Gece Alınan Kararla Durduruldu

Şanlıurfa’da yandaşa peşpeş çekilmek için satılmak istenilen arsaların satışı durduruldu.

Uzun bir süredir Şanlıurfa gündemini meşgul eden belediye ye ait bazı taşınmazların ısrarla satılmak istenmesi vatandaşın aklına şu soruyu getirdi; Şanlıurfa büyükşehir Belediyesi’nin bu arsaları satmaktaki ısrarı neden bu arsalar birine peşkeş çekilmek için mi satılıyor?

Şanlıurfa’da geçen aylarda 570 tane arsa satışı için Zeynel Abidin Beyazgül’e yetki verilmişti. Daha sonra şehir merkezinde şehrin en güzel yerinde 10 adet arsanın satışı için Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ilana çıkmıştı. Vatandaşın ve sivil toplum kuruluşlarının, siyasi partilerin konu üzerinde durması ve sürecin takipçisi olmasından dolayı Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi bugün geri adım attı.

Gece alınan kararda Resmi gazete’nin bugünkü sayısında Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi 09.09.2021 tarih ve 31593 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan taşınmaz satış ilanımız iptal edilmiştir denildi.

Daha öncede Karaköprü ilçesinde 2 adet sağlık tesisine ait arsanın imar planı değiştirilerek satılmak istenilmiş fakat satışın iptali yargıya taşınmış yargı süreci halen devam etmektedir.

Admin

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı