GenelSağlıkYurt

Urfa’da Araştırma Hastanesi’nden O İddiaa’lara Yanıt

Urfa'da Araştırma Hastanesi Mehmet Usanmaz, nöbetçi doktorla hemşirenin ihmalinden dolayı ölümden döndü yalan haberlerle ilgili açıklama yaptı.

Urfa'da Araştırma Hastanesi'nden O İddiaa'lara Yanıt

Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi

Bazı basın organlarında;“Şanlıurfa’da nefessiz kalarak hastaneye kaldırılan diyaliz hastası Mehmet Usanmaz, nöbetçi doktorla hemşirenin ihmalinden dolayı ölümden döndü” haberi için aşağıdaki açıklama yapılmıştır.

8 Ekim akşamı Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil servise Başvuran Hastaya rutin tahliller yapılıyor. Hastanın daha sonra Diyaliz endikasyonu olduğu tanısına varılıyor ve Haliliye Ek binaya sevki sağlanıyor. Hasta daha önce hastanemizde diyalize girmediğinden dolayı hepatit tahlilleri yapılması için kan alınıyor ve icapçı diyaliz hemşiresine haber veriliyor. Hasta çok beklediğini, beklemek istemediğini söyleyerek onam formunu dahi imzalamadan hastaneden ayrılıyor. Hasta, Hemşirenin gelmesini beklediğini söylüyor, aslında Hepatit tahlillerinin çıkması ve çıkan sonuca göre hangi diyaliz makinasına alınacağının belirlenmesi ve diğer hastalarımıza hepatit bulaştırmamak için yapılan rutin uygulamanın bir parçası olarak Acil serviste gözlem altına bekletilmiştir.

Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği

 

Urfa com

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı