Yurt

Urfa’da Amatör Evi İçin Yetki Verildi

Meclis Toplantısında, 11 Nisan Spor Kompleksinde 400 kişilik amatör evi yapımı için Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne protokol yapma yetkisi verildi.


Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısında, 11 Nisan Spor Kompleksinde 400 kişilik amatör evi yapımı için Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne protokol yapma yetkisi verildi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Ekim ayının 4. toplantısı gerçekleşti. Toplantı, Meclis Başkan Vekili Ahmet Kaytan başkanlığında Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda yapıldı. Toplantıda, açılış ve yoklamanın ardından gündem maddelerine geçildi.

Toplantıda, 11 Nisan Spor Kompleksindeki bin 200 metrekarelik alanda 400 kişilik Amatör Evi yapımı için Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne protokol yapma yetkisinin verilmesi konusu meclise havale edildi. Yetki konusu, meclis üyelerinin oybirliğiyle kabul edildi.

11 Nisan Spor Kompleksinin mülkiyeti Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde bulunuyor.

“PROTOKOL YAPILMASI İÇİN YENİLENMESİ GEREKİYORDU”

Konuyla ilgili meclis üyelerine bilgi veren Başkan Vekili Ahmet Kaytan, “11 Nisan Stadyumu bölgesinde Amatör Spor Kulüpleri için bir bina yapımı söz konusu. Bununla ilgili protokol yapılması için yenilenmesi gerekiyordu. Biz ilgili daire başkanlığını yetkilendireceğiz. Büyükşehir Belediyesinin amatör spor kulüplerine yapacağı belli bir bütçe yardımı söz konusu. Bu konunun getireceği ekstra bir yük yok. Bütçede belirlenmiş bir rakamı buraya aktarılarak burada bir bina yapılması söz konusu. Bir an önce bu işlemin yapılması için yeni protokol yapılması  gerekiyordu. Alınan karar hayırlı olsun” dedi.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Ahmet Dedeoğlu da, “Bundan öncede yapılan bir protokol vardı. Bakanlık yeni bir meclis kararı yetkisi istediği için belirlenen bütçe dahilinde yapılacak. Şanlıurfa’da 98 amatör spor kulübü var. Bu kulüpler buradan faydalanacak” ifadesini kullandı.

Admin

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı