Urfa’da Akaryakıt İstasyonu İçin 800 Dilekçe Verildi

Şanlıurfa'da mahalle arasında kurulması planlanan akaryakıt istasyonuna tepki gösteren mahalleli 800 adet itiraz dilekçesi yazdı.

Şanlıurfa’da mahalle arasında kurulması planlanan akaryakıt istasyonuna tepki gösteren mahalleli 800 adet itiraz dilekçesi yazdı.

Daha önceki haberlerimizde  bahsettiğimiz Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin daha önce İl Sağlık Müdürlüğü olan alana hukuka aykırı olmasına rağmen akaryakıt istasyonu kurulacağı şeklinde imar planı düzenlemesi yapmıştı. Urfa Barosu‘nun da bu hukuksuzluğu dur demek için yasal yollara başvurduğu konu için akaryakıt istasyonunun kurulacağı mahalle ayağa kalktı. 

Şanlıurfa’nın Haliliye İlçesi Şehitlik Mahallesinde mahalle arasında kurulması planlanan akaryakıt istasyonunu istemeyen mahalle sakinleri, muhtarlığa şikayet dilekçelerini sundu. Muhtarlığa gelen itiraz dilekçesi sayısı ise 800 olarak belirlendi.

mahalle içinde kurulmak istenen petrol ofisine karşı direnen mahalle sakinleri 800 adet itiraz dilekçesi verirken konu ile ilgili açıklamada bulunan mahalle muhtarı Şükrü Kılıç “Şehitlik Mahalle sakinlerinden gelen yaklaşık 800 adet imzalı dilekçemiz hazır. Bu işin peşini bırakmayacağız. Mahallemize petrol ofisi istemiyoruz” diyerek kararlı olduklarını belirtti.

Maximum Etüt Merkezi... Bilgi için: 0543 566 08 30

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu