Urfa’da 5 Aylık Bebek Koronayı Yenmeyi Başardı

Urfa’daki en küçük yaştaki Koronavirüs hastası 5,5 aylık Semanur Bebek, ailesi ile birlikte bugün tedavi gördüğü Hastanesi’nden taburcu oldu.

Şanlıurfa’daki en küçük yaştaki Koronavirüs hastası 5,5 aylık Semanur Bebek, ailesi ile birlikte bugün tedavi gördüğü Şanlıurfa  Eğitim Araştırma Hastanesi’nden taburcu oldu.

Çin’in Wuhan eyaletinden çıkarak ve dünyayı etkisi altına alan covid-19 salgını ülkemizde 10 Mart’ta ilk vakanın çıkması ile birlikte ülke genelinde koronavirüs tedbirleri sıkı bir şekilde uygulandı.

Koronavirüs vakalarının ilimizde çıkması ile birlikte İl Hıfzıssıhha Kurulu, kentte yoğun sağlık önlemleri aldı. Şanlıurfa’da bugüne kadar onlarca kişi koronavirüsü yenerek taburcu oldu.

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Şanlıurfa’da en küçük yaştaki koronavirüs hastası bebeğin taburcu edildiğini duyurdu.

İşte Müdürlükten yapılan o açıklama:

“Şanlıurfa’daki en küçük yaştaki Koronavirüs hastası 5,5 aylık Semanur Bebek, ailesi ile birlikte bugün tedavi gördüğü Şanlıurfa  Eğitim Araştırma Hastanesi’nden taburcu oldu.”

Semanur Bebek, sağlık çalışanlarının alkışları eşliğinde hastaneden taburcu edildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu