Urfa’da 1 Milyonluk Hırsızlık! 1 Kişi Tutuklandı

Şanlıurfa’da 1 milyonluk hırsızlık olayında 1 kişi tutuklandı, 1 kişi ise adli kotrol şartıyla serbest bırakıldı. Hırsızlık olayının ayrıntıları haberin içeriğinde…

Urfa'da 1 Milyonluk Hırsızlık! 1 Kişi Tutuklandı

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde 26 Aralık tarihinde gerçekleşen evden kasa hırsızlığı olayında, yakalanan şüphelilerin hırsızlık için yaptıkları planın ayrıntıları ortaya çıktı.

Ev Sahibini Takip Etti

İddiaya göre, Y.Ç. ve A.T. isimli şüpheliler, hırsızlık için önceden ev sahibinin günlük rutinini takip etti. Ev sahibinin sabah erkenden işe gittiğini ve akşam geç saatlerde eve döndüğünü tespit eden şüpheliler, bu bilgiyi hırsızlık planlarına dahil etti.

1 Milyon TL Değerinde Altın Çalındı

Şüpheliler, 26 Aralık günü sabah erken saatlerde evde kimse yokken eve girdi. Kasanın yerini tespit eden şüpheliler, kasaya zarar vererek içinde bulunan 1 milyon TL değerinde altın ve gümüş ziynet eşyalarını çaldı.

Şanlıurfa Emniyeti Çalışma Başlattı

Şüpheliler, hırsızlıktan sonra aynı gün Viranşehir ilçesinden ayrılarak başka bir şehre gitti. Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, hırsızlık olayının ardından şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.

Çalınan Altın ve Gümüşler Hırsızların Evinde Bulundu

Çalışmalar sonucunda, 27 Aralık tarihinde şüpheliler Viranşehir ilçesinde yakalandı. Şüphelilerin ikametlerinde yapılan aramada, çalınan altın ve gümüş ziynet eşyaları ele geçirildi.

1 Kişi Tutuklandı 1 Kişi Adli Kontrolle Serbest Bırakıldı

Ele geçirilen eşyalar, mağdur olan şahsa teslim edildi. Şüpheli şahıslar, sevk edildikleri mahkemece Y.Ç. isimli şahsın tutuklanmasına, A.T. isimli şahsın ise adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakılmasına karar verildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu