Urfa ve Akçakale’de de Yağ Kuyrukları Başladı

Viranşehir'de Toprak Mahsulleri Ofisi’nde 5 Litrelik yağın 92 liradan satılmasının arından Urfa merkez ve Akçakale'de de yağ kuyrukları oluştu.

yag kuyrugu

Şanlıurfa’da Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından satılan yağların piyasadan daha ucuz olması yağ kuyruğunun oluşmasına neden oldu.

2021 yılının son aylarına girdiğimizden itibaren gıda fiyatlarına gelen zamlar vatandaşların belini bükmeye başlarken %100’ün üzerinde zam yiyen ürünlerden biri de yağ oldu. Yağ fiyatlarının yükselmesinin ardından alım gücü düşen vatandaş, ucuz yağ arayışlarına girdi.

Ucuz yağ arayışı yapılan iller arasında Şanlıurfa da yer aldı. Şanlıurfa  merkez, Viranşehir ve Akçakale’de Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) önünde metrelerce kuyruk oluştu. Kuyruğun sebebi ise ucuz yağ oldu. TMO’da 5 litrelik teneke yağın 92 liradan satıldığını duyan vatandaşlar sabahın erken saatlerinde kuyruğa girdi.

Metrelerce kuyruğun sebebinin 1 teneke yağ olduğunun görülmesinin ardından akıllara yapılan sokak röportajı geldi. Bir sokak röportajında “Geçen sene aldığım kitabı bu sene alamıyorum” diyen bir çocuğa sert çıkışan bir kadın, “Şu an çok iyi şartlarda yaşıyorsunuz. Eskiden yağ bulamıyorduk. Yağ kuyrukları oluyordu.” diyerek bu dönemde her şeye ulaşmanın kolay olduğunu iddia etmişti.

Basliksiz 6

yag kuyrugu 1

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu