Urfa Valiliği Polisin Hırsızı Dövme Olayına Açıklık Getirdi

Şanlıurfa'da dün gece saatlerinde yaşanan hırsız polis koşuşturmasında polislerin vatandaşa hakaret ettiği ile ilgili haberler basında yer almıştı.

Şanlıurfa’da dün gece saatlerinde yaşanan hırsız polis koşuşturmasında polislerin vatandaşa hakaret ettiği ile ilgili haberler basında yer almıştı.
Şanlıurfa’da madde bağımlısı bir genç polislerden “Beyin kanaması geçiriyorum” deyip yardım istemişti. Küfür eden polis memuru, bir anda ayağına sarılan gence tokat atıp genci uzak tutmak istedi.
 
Olaya ilişkin Şanlıurfa Valiliği tarafından basın açıklaması yapıldı. Şanlıurfa Valiliği yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;
 
İlimizde gerçekleşen ve 26.06.2022 günü bazı basın yayın organları ile sosyal medya platformlarında paylaşılan olay hakkında basın açıklaması yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.
 
İlimiz Haliliye İlçesinde hırsızlık ihbarını alan ve olay yerine giden ekiplerimiz, hırsızlık şüphelisinin kaçtığını görerek takibe başlamış, şüpheli kaçarken elindeki bayan çantası ve gözlük kutusunu çöpe atarak kaçmaya devam etmiş ve kovalamaca sonrası suçüstü yakalanmış,  çalınan eşyalar mağdur şahsa teslim edilmiştir.
 
Yapılan kimlik tespitinde şüphelinin çeşitli suçlardan 18 adet suç kaydı bulunan ve toplamda 5 yıl 16 ay 100 gün kesinleşmiş hapis cezası olan H.E. olduğu anlaşılmış, “Evden Hırsızlık” suçundan gözaltına alınarak çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanmıştır.
 
Gece gündüz canla başla, büyük özveriyle milletimize hizmet eden Polis Teşkilatımıza yönelik menfi durumlar sebep gösterilerek toplum üzerinde olumsuz algı oluşturmaya çalışan şahıs veya şahıslara itibar edilmemelidir.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Maximum Etüt Merkezi... Bilgi için: 0543 566 08 30

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu