Urfa Valiliği Açıkladı: Hassasiyetle Takip Ediliyor

Şanlıurfa Valiliği, Eyyübiye'deki Kur'an kursunda meydana gelen darp olayı ile ilgili açıklama yaptı: "Konu Valiliğimizce hassasiyetle takip edilmektedir”.

Şanlıurfa Valiliği, Eyyübiye ilçesinde faaliyet gösteren bir kurs merkezinde yaşanan olaya ilişkin A.T. isimli şahsın gözaltına alındığını, darp edilen 3 çocuğun ise uzmanlarca verilen psikososyal destek sonrası ailelerine teslim edildiğini duyurdu.

Şanlıurfa Valiliği’nden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

İlimiz Eyyübiye ilçesinde faaliyet gösteren bir kurs merkezinde geçtiğimiz Ramazan ayında hoş olmayan ve yüreğimizi sızlatan görüntüler yaşanmıştır. Olayın görüntülerinin 23.05.2022 tarihinde bazı sosyal medya platformlarında paylaşılması üzerine; güvenlik güçlerimizce ivedi başlatılan tahkikatın ardından, şüpheli A.T. gözaltına alınmıştır.

Darp edilen 3 çocuk, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü uzmanlarınca verilen psikososyal destek eşliğinde alınan ifadelerinin ardından ailelerine teslim edilmiştir. Kurs yeri ile ilgili inceleme başlatılmış olup, olaya ilişkin adli ve idari inceleme, soruşturma devam etmektedir.

Konu Valiliğimizce hassasiyetle takip edilmektedir”.

Konu ile ilgili bir önceki haberler için BURAYA TIKLAYINIZ!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu