Urfa Valiliği 5 gün izin demişti!

Şanlıurfa'da kar yağışı nedeniyle 5 gün idari izin verilmesinin ardından Sağlık Müdürlüğü çalışanlarının izniyle ilgili önemli açıklamada bulundu.

Şanlıurfa il sağlık müdürü değişiyor!

Şanlıurfa Valiliği, yoğun kar yağışına bağlı olumsuz hava koşullarından dolayı kamu görevlisi engelli, hamile ve 3 yaş altı çocuğu olan bayanların 5 gün boyunca idari izinli sayılacağını duyurdu.

 

Açıklamanın ardından Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü de bir açıklama yaparak sağlık hizmetinin aksamaması için izne tabi tutulan sağlık çalışanlarının izninin başhekim veya müdürün oluruna bağlı olduğunu belirtti.

 

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

 

“Şanlıurfa valiliğimiz tarafından duyurulan yoğun kar yağışına bağlı olumsuz hava koşulları hafta boyunca devam edeceğinden 24-28 ocak tarihleri arasında engelli hamile ve 3 yaş altı çocuğu olan bayan kamu görevlilerimiz 5 gün süreyle idari izinli sayılacaklardır. Valiliğimizin duyurusu Sağlık hizmetlerinin aksatılmasına mahal verilmemesi koşulu ile uygulanacaktır. Bu kapsamda, idari izin kullanılması, Nöbetlerin düzenlenmesi ve personel ihtiyacı olan birimlerde düzenleme yapılması Hastanelerde Başhekim ve Sağlık hizmetleri Müdürlerinin değerlendirilmesi ve onayı ile, İl Sağlık Müdürlüğü ve bağlı 112 Acil sağlık hizmetleri, UMKE birimi aynı şekilde ilgili başkanlık tarafından karar verilecektir.

 

Tüm sağlık çalışanlarına duyurular

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu