Urfa Türkiye’nin en ucuz şehirleri arasında

TÜİK açıkladı, Türkiye’nin en ucuz şehirleri ve Türkiye’nin en pahalı şehirleri belli oldu. Sıralama şaşırtıcı. Kira, konut ve gıda fiyatlarının sürekli arttığı Şanlıurfa’nın ise “ucuz şehirler” arasında yer alması dikkat çekti…

Urfa Türkiye'nin en ucuz şehirleri arasında

Yükselen fiyatların, hayat pahalılığının ardından özellikle de vatandaşlar konut fiyatları dara sokarken Türkiye’nin en ucuz şehirleri merak ediliyordu. ise merak edilen şehirler için bir veri yayınladı. Yayınlanan son veriye göre Türkiye’nin en ucuz ve en pahalı illeri açıklandı.

Türkiye’nin en büyük 10 şehrinden 3’ü ise ‘ucuz şehirler’ arasında yer aldı. İstanbul yüzde 14,75’lik oranla Türkiye’nin en pahalı şehri olarak 1. sırada yer alırken İstanbul’u yüzde 9,04 ile İzmir ve yüzde 6,62 ile Ankara takip etti.

URFA EN UCUZ ŞEHİRLER ARASINDA

İstanbul, İzmir ve Ankara’nın hemen ardından ise en pahalı şehirler sıralamasını yüzde 4,14 ile Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova takip etti. Türkiye’nin en ucuz şehirleri Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alırken Türkiye’nin en büyük 10 şehri arasında bulunan Konya, Gaziantep, Şanlıurfa gibi şehirlerin ise “ucuz şehirler” olduğu görüldü.

En ucuz 2. bölge ise Güneydoğu Anadolu bölgesi olurken Mardin, Batman, Şırnak ve Siirt şehirleri en ucuz şehirler sıralamasında yerini aldı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu