Urfa sınırındaki resmi kurumlara uyarı yazısı gönderildi

Sınır hattındaki resmi daireler ve okullar, valilikler tarafından uyarılarak gerekli tedbirlerin alınması konusunda hassas davranılması gerektiği belirtildi.

Urfa sınırındaki resmi kurumlara uyarı yazısı gönderildi

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) gerçekleştireceği operasyona, Suriye Milli Ordusu (SMO) da katılacak. SMO’nun ağır silahlar ile Tel Rıfat bölgesine sevkiyat yaptığı görüldü. Ayrıca Şanlıurfa sınır hattındaki resmi daireler ve okullar, valilikler tarafından uyarılarak gerekli tedbirlerin alınması konusunda hassas davranılması gerektiği belirtildi.

TSK’nın gerçekleştireceği yeni harekatta, Münbiç ile Tel Rıfat bölgelerinin PKK/YPG’li teröristlerden temizleneceği ifade ediliyor.

 

SINIR HATTINDAKİ RESMİ DAİRELER VE OKULLARA UYARI YAZISI GÖNDERİLDİ

Sınır hattında bulunan resmi daireler ve okullar, valilikler tarafından “Ülkemizin güvenliği ve milletimizin huzurunu tehdit eden PKK, KVK, PYD, DEAŞ terör örgütlerini bertaraf etmek üzere, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından Suriye sınırında yapılabilecek olası bir harekata karşı tüm tedbirlerin alınması ve hazırlıkların yapılması gerekmektedir.

Ayrıca olası gelişmelere bağlı olarak muhtemel senaryolara yönelik planların ve çalışmaların gözden geçirilerek güncellemeler sağlanmalı” şeklinde bir yazı gönderildi.

 

Maximum Etüt Merkezi... Bilgi için: 0543 566 08 30

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu