Urfa OSB’de fabrikada işçiler yedikleri yemekten zehirlendi

Ayakkabı fabrikasında gecen hafta yaşanan gıda zehirlenmesinin ardından bugün de bir tekstil fabrikasında işçiler yedikleri yemekten hastanelik oldu.

Urfa OSB’de fabrikada işçiler yedikleri yemekten zehirlendi

Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) geçen hafta bir fabrikada çalışan işçiler yedikleri yemekten zehirlenmişti. OSB’de bugün de benzeri bir olay yaşandı.

İddiaya göre, OSB’de bulunan bir tekstil firmasının işçileri öğle yemeğinde nohut, pilav ve su kabağı yedi. Yedikleri yemeğin ardından işçilerde bulantı, kusma ve ishal şikayetleri baş gösterdi. Yemekten zehirlendiklerinden şüphelenen çalışanlar kendi imkanlarıyla Balıklıgöl Devlet Hastanesine geldi.

Hastanede sağlık çalışanları, gıda zehirlenmesi yaşayan Hüseyin Uluganyan, Mehmet Emin Çiftçi, Kamil Çakmak, Hasan Çiftyoldaş, Gazel Polat, Hasibe Bulut, Yasemin Kılıç, Mahmut Nesip, Fetih Bulut, Zeki Çalışkan, Zeynep Çavlan, İffet Karakuş, Ergül Şimir, Betül Kuş, Melek Sabar, Emre Karakuş, Hikmet Bolik, Aziz Karakurt, İbrahim Yıldırım, Fuat Bağmancı, Emin Çelik, Güldeniz Baytemur’u tedavi altına aldı.

Gıda zehirlenmesi yaşadıkları belirlenen hastaların tedavisi sürüyor.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu