Urfa OBM’de Hizmet İçi Eğitim Başladı

 
Şanlıurfa Orman Bölge Müdürlüğü tarafından, İşletme, ATM ve Fidanlık şeflerine yönelik hizmet içi eğitim başladı.
 
Şanlıurfa Orman Bölge Müdürlüğünde başlayan eğitime Toprak Muhafaza ve Havza Daire Başkan Yardımcımız Yunus Güneş, Orman Bölge Müdürümüz Mehmet Zeki Bayıcı, Bölge Müdür Yardımcılarımız Mehmet Taşan, Cesim Karadağ, Toprak Muhafaza ve Havza Şubeleri, Orman İşletme Şefleri, İşletme Müdür Yardımcıları  ve Fidanlık Müdür Yardımcıları katıldı.
 
Hizmet İçi Eğitim Semineri, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Taşra teşkilatında kolluk görevlisi olarak görev yapan orman muhafaza memurlarına yönelik yapılan eğitime,
 
Bölge Müdürü Mehmet Zeki Bayıcı, ormancılık hizmetlerinin yürütülmesinde kurum içerisinde uyum ve ahengin nasıl sağlanması gerektiği ile ilgili kamuoyuna karşı olan sorumluluklar ve davranış biçimlerinde uyulması gereken kurallara değindi.
 
Toprak Muhafaza ve Havza Daire Başkan Yardımcımız Yunus Güneş, yapılan Ağaçlandırma, Toprak Muhafaza saha faaliyetler hakkında bilgiler verdi.
 
Toprak Muhafaza ve Havza Şube Müdürü Mahmut Kılıç, Çalışma prensipler, mevzuat, teknik usul ve esaslar hakkında sunumu ile başlayan hizmet içi eğitim, Semineri 2 Grup şeklinde 22-23-24 arası 3 günlük eğitim; orman zararlıları ile mücadele, genel esaslar, orman koruma ekipleri çalışma şekli ve esasları, nakliye işleri, orman suçlarında uygulamada karşılaşılan hukuki konular, Yangın, ORBİS, İzin İrtifak , Ağaçlandırma ve toprak muhafaza çalışmaları, Silvikültür konularına yönelik iş ve işlemler ve  konularında hazırlanan sunumlar ile devam edecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu