Urfa milli eğitim Türkiye’de ilk 5’e girdi

Urfa Milli Eğitim Müdür'ü İsmail Yapıcıer planlı çalışmayla Urfa'yı eğitim alanında üst seviyelere çıkarmayı başardı.

urfa milli eğitim müdürlüğü

MEB’in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda 2020 yılı eylül ayı gündemi içerisinde gerçekleştirdiği faaliyetleri sunan Yapıcıer büyük bir başarı örneği sergileyerek 2.Ulusal Ögretmenler Arası Yenilikçi Öğretim Materyalleri Tasarım Yarışması’nda kabul edilen proje sayısı olarak türkiye genelinde Urfa’yı beşinci sıraya taşıdı. Eylül ayı içerisinde yapılan faaliyetleri şu şekilde sıraladı:

-13.Uluslararası Meb robot yarışmalarında ikinci olan öğretmen ve öğrencilere başarı belgesi verildi

-Kuveytli hayırseverler tarafından Akçakale’de yapılacak olan okul açılışının temeli atıldı ve El Mutawa lisesinin açılışı yapıldı.

-Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer içerisinde mobil internet ve tabletlerin bulunduğu Eba mobil destek aracıyla Haliliye’de uzaktan eğitime devam eden öğrencileri ziyaret etti.

-Milli Eğitim Müdürü öğretmenlerle birlikte öğrenci ve velilere ev ziyaretinde bulundu.

-2.Ulusal Ögretmenler Arası Yenilikçi Öğretim Materyalleri Tasarım Yarışması’nda kabul edilen proje sayısı olarak türkiye genelinde Urfa’yı beşinci sıraya taşıdı.

-2020-2021 Eğitim ve Öğretim yılı İlköğretim Haftası kutlandı

-2020-2021 Eğitim ve Öğretim yılı ilk ders zilinin çalmasıyla İsmail Yapıcıer “Sen yaz, Urfa okusun kitabını öğrenciler için okudu

-“Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek” Yetenek Yarışması’nın il birincilerinin ödülleri gerçekleştirilen törenle verildi.

Büyük gayret ve emekle çalışıldığını dile getiren Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer; herşeyi Urfa halkı için yaptığını belirtti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu