Urfa’yla En Çok O İlgileniyor

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Şanlıurfa’nın sorunlarıyla en çok ilgilenen vekil olarak memlekette çok konuşuluyor. Urfa milletvekili değil ama Urfa’yla en çok Mahmut Tanal ilgileniyor diyen vatandaşlar, bu performansı Şanlıurfa’nın 14 milletvekilinden de bekliyorlar.

Mahmut Tanal

 

Şanlıurfa’nın 14 milletvekili olduğu halde, Urfa’nın sorunlarıyla ilgilenen CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, memlekette en çok konuşulan isimler arasına girdi. Mecliste her konuşmasında Urfa sorunlarını mutlaka dile getiren Tanal, has Urfalı olduğunu, kendi temsil bölgesi olmadığı halde memleketinin sorunlarıyla ilgilendiği gözler önünde. Bu durum Urfalıların dikkatini oldukça çekmiş durumda.

Canbeyli, Tanal’a Şiir Yazdı

Öyle ki Abdullah Canbeyli, Şanlıurfa milletvekili olmadığı halde, Şanlıurfa milletvekillerinden daha çok Urfa sorunlarıyla ilgilenen Tanal için şiir yazarak, çeşitli açıklamalarda bulundu, Canbeyli, Urfa için çabalayan kim olursa minnet duyarız” diyerek şu ifadelere yer verdi;

“Büyükşehir Urfa’nın sorunlarının ardı arkası gelmezken, Urfa’nın 14 milletvekili olduğu halde her fırsatta TBMM’ de sorunlarımızı gündeme taşıyan biri var: Mahmut TANAL. Aynı zamanda Urfa doğumlu da olan TANAL, muhalefet milletvekili olup, başta çiftçilerin sorunu olmak üzere DEDAŞ, Urfaspor, imar vb. konuları ısrarla dile getirerek ve gündemde tutarak Urfalıların takdirini kazandı. “Din ayrı, kin ayrı” sözünden hareketle Urfa için emek veren çabalayan her kim olursa olsun ancak minnet duyarız!”

Abdullah Canbeyli’nin Mahmut Tanal Şiiri;
abdullah canbeyli

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu