URFA M.VEKİLİ TANAL: JANDARMA KÖYLÜLERE ORANTISIZ GÜÇ KULLANIYOR

Şanlıurfa CHP Milletvekili Mahmut Tanal sosyal medya hesabından Urfa'nın bir köyünde yaşanan hukuksuzluğu dile getirdi.

Şanlıurfa CHP Milletvekili Mahmut Tanal sosyal medya hesabından bir köyde yaşananları ve  arbedede köylülerin kargatulumba götürülmesini eleştirerek hukuksuz şekilde müdahalenin yapıldığını iddia etti.
İşte o açıklaması:
“Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesine bağlı Dilimli Mahallesi’nde, DEDAŞ ekiplerinin elektrik borcu gerekçesiyle tarımsal sulama kuyularına bağlı trafoları sökümü sırasında jandarma görevlilerinin, duruma itiraz eden vatandaşlara karşı kullandığı güç, orantısız ve keyfidir.

Bu tür eylemlerde asker, Batı illerinde vatandaşa böyle muamelede bulunabilir mi? Söz konusu Şanlıurfa olunca tavır sertleşiyor.

Devlet, vatandaşlarına şefkat ile yaklaşmalı. Kelepçeli bir şekilde iken yurttaşı döverek, eziyet ve işkence uygulanarak, suç işleniyor.

Dışarda durum böyle ise kim bilir gözaltında iken neler yapılıyor?

Dilimli Mahallesi’nde DEDAŞ’ın trafoları götürmesine karşı çıkan birçok vatandaş, gözaltına alındı. Gözaltı işlemi yapılırken hemşerilerimiz hemen doktora götürüldü mü? Gözaltındakiler doktor kontrolünden geçirildi mi?

Yakınları ve avukat ile görüştürüldü mü? Bize gelen bilgiler ve iddialara göre, gözaltına alınan köylüler, kimse ile görüştürülmüyor. Bu muamele insanlık suçudur.

Her ne şartta olursa olsun, adaleti, hukukun üstünlüğünü savunmalıyız.

Aslında insanı insanlıktan çıkaran şey, adaletsizliğe kayıtsız kalmasıdır.

Adaletsizliğe karşı suskun kalmamalıyız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu