Urfa İtfaiyesi Yangını Söndürmek Yerine Videoya Çekti

Şanlıurfa'da seyir halindeki araç alev aldı. Olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin yangına müdahale etmek yerine video çekmesi tepkilere neden oldu.

 
Şanlıurfa’da seyir halindeki araç alev aldı. Olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin yangına müdahale etmek yerine video çekmesi tepkilere neden oldu.
 
OIay, Şanlıurfa’da meydana geldi. iddialara göre seyir halinde olan bir araç alev aldı. Aracın yandığını gören sürücü güvenlik amacıyla yolun kenarına çekti. Çevredeki vatandaşların ihbarı ile olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi.
 
Panik halinde olan vatandaşlar itfaiye ekiplerinin gelmesi ile rahat bir nefes aldı. İtfaiye erlerinin yangına müdahale etmekte geciktiğini ve çok yavaş hareket ettiğini gören çevre sakinlerinin nefesleri kursağında kaldı.
 
İddialara göre itfaiye ekipleri yangını söndürmek yerine cep telefonu kamerasıyla yangın anını çekti. İtfaiye erinin yangını söndürmek yerine çekim yapması olay yerinde bir vatandaşın cep telefonuyla yaptığı çekime yansıdı.
 
Ekipten bir itfaiye erinin aracın başında su sıkmak için beklemesine rağmen uzun süre su verilmediği görülüyor. Başka bir çalışanın da müdahaleye yardım etmek yerine cep telefonuyla çekim yaptığı görülüyor.
 
Müdahalede yetersiz kalan itfaiyenin, araçta oluşan maddi hasarın artmasına sebep olduğu ileri sürüldü.
 
Yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu