Urfa İl Sağlık Müdürlüğü Devletin Malını Çürütüyor

Haliliye Belediyesi tarafından İl Sağlık Müdürlüğü'ne yaklaşık 1 buçuk yıl önce hibe edilen bina kullanılmayarak çürümeye terk edildi.


Haliliye Belediyesi tarafından İl Sağlık Müdürlüğü’ne yaklaşık 1 buçuk yıl önce hibe edilen bina kullanılmayarak çürümeye terk edildi.

Şanlıurfa’da nimet değerindeki binaların çüremesine daha önce şahit olmuştuk. Son dönemde çürümeye bırakılan binalardan bir tanesi de Haliliye Belediyesi’nin hastane yapılmak üzere Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğüne hibe ettiği bina oldu.

Haliliye ilçesine bağlı Süleymaniye Mahallesi’ndeki binanın Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesine dönüştürülmesi için Haliliye Belediyesi ve İl Sağlık Müdürlüğü arasında protokol imzalanmıştı. İmzalanan protokolde 9 katlı bina Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi olacaktı.

Bina, yaklaşık 1 buçuk yıl önce kadar İl Sağlık Müdürlüğü’ne hibe edildi. İl Sağlık Müdürlüğü bu binayı hastane olarak devletten aldığı para ile dizayn etti. İç dekorasyonundan tutun da bahçesine kadar her alanın kullanıma hazır olduğu görüldü.

Atıl duruma bırakılan hastane kısa sürede kullanılmaz hale geldi. Bahçesinde yabani otların bittiği görülürken, zeminde çökmeler, bahçenin çeşitli yerlerinde deformasyona uğramış yapılar ve çöpler görüldü. Binanın içinde günün 24 saati açık olan ışıklar var. Bu sebeple gelen faturalar yine vatandaşın cebinden çıkan vergiler ile ödeniyor. İl Sağlık Müdürlüğü’nün bu binayı neden çürümeye bıraktığı henüz gizemini koruyor.

 

Maximum Etüt Merkezi... Bilgi için: 0543 566 08 30

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu