Urfa İl Emniyet Müdürü Yardımcısı Gözaltına Alındı

Şanlıurfa'da gerçekleşen silah kaçakçılığı operasyonunda 14 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan biri de eski Şanlıurfa İl Emniyet Müdür Yardımcısı oldu.

Şanlıurfa'da silahlı saldırıda bir genç yaralandı
Şanlıurfa’da gerçekleşen silah kaçakçılığı operasyonunda 14 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan dikkat çekici isimlerden biri de eski Şanlıurfa İl Emniyet Müdür Yardımcısı oldu.
 
Suriye-Türkiye hattında silah kaçakçılığı operasyonu düzenlendi. Durum, şebekeye üye olan bir kişinin Diyarbakır’ı geçtikten sonra yapılan aramada Kalaşnikof tüfekle yakalanması sonrası fark edildi.
 
Gözaltına alınan şahıstan alınan ifadeler sonrasında şahsın avukatının söyledikleri operasyonu başlattı. Şahsın avukatı kalaşnikofların Suriye’den getirildiğini belirtti. Silahların Tel Abyad’da dış görev bünyesinde çalışan polisler tarafından getirildiği iddia edildi.
 
Avukatın bu sözlerinin ardından büyük bir operasyon başlatıldı. Yapılan sorgularda silahları getiren polis memurlarının isimleri öğrenildi. Harekete geçen ekipler olayla ilgisi bulunan 14 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan polisler arasında eski Şanlıurfa İl Emniyet Müdür Yardımcısı U.E. de bulunuyor.
 
6 ay dış görevde bulunan polislerin yurda silah soktukları ve aracılar vasıtasıyla sattıkları iddia edildi. Silah kaçakçılığı yapan polisler arasında Şanlıurfa’dan da bir çok ismin yer aldığı öğrenildi.
Maximum Etüt Merkezi... Bilgi için: 0543 566 08 30

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu