Urfa Esnafının heyecanlı Bekleyişi

Tüm Türkiye'de olduğu gibi Urfa esnafının da gözü bakanlığın vereceği kararda...

Esnaf Urfa
Tüm Türkiye’de olduğu gibi Urfa esnafının da gözü bakanlığın vereceği kararda… Esnaflar işletmelerinin açılacağı günü ve yeni kuralları bekliyor.

Korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında bir süredir paket servis veya gel-al şeklinde hizmet veren restoran, lokanta ve kafe esnafı bugün yapılacak olan Bakanlar Kurulu kararlarını beklemeye başladı. Esnaf kararları heyecanla beklediklerini belirterek kademeli bir şekilde açılmak istediklerini ifade ettiler.

Gözler Bakanlıkta

 Türkiye’de gözler, bugünkü ‘yerinde karar’ döneminin ilk Bakanlar Kurulu toplantısına çevrildi. Toplantıda düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli olarak dört kategoriye ayrılan illerdeki risk durumuna göre lokantaların açılmasından yüz yüze eğitime, hafta sonu yasaklarından hafta içi kısıtlama saatlerine kadar kademeli normalleşme kararları açıklanacak. Açıklanacak olan kararları İstanbul esnafı da heyecanlı bir şekilde beklemeye başladı. Bazı esnaflar ise ufaktan hazırlık yapmaya başladı. Esnafın beklentileri arasında ise sınırlı sayıda da olsa müşteri alınmasına izin verilmesi geliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu