Şanlıurfa Kırsalında CHP’li Vekil ve Müşahitler Darp Edildi

Şanlıurfa kırsalında CHP’li vekil ve müşahitler darp edildi. Vekil ve müşahitlerin darp edilme sebebi ise kadınlar adına oy kullanma girişimi oldu.
son dakika 1 1024x536 1
CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, Şanlıurfa’nın kırsal mahallesinde kadınların yerine oy kullanımını engelleyen müşahit ve milletvekilinin darp edildiğini belirtti.
 

Şanlıurfa’da Toplu Oy Kullanımı Devam Ediyor

Bir önceki seçimde Şanlıurfa’da toplu oy kullanımı ile ilgili gündeme düşen haberler bu seçimde de düşmeye devam ediyor. Şanlıurfa’nın kırsal mahallelerinde toplu oy kullanımı videolarının ardından sandıkları sıkı sıkıya kontrol eden müşahitler de darp edilmeye devam ediliyor.
 

CHP’li Vekil Sandık Başında Beklemeye Başladı

Toplu oy kullanımı ile ilgili sorun yaşanan bir mahalle de Eyyübiye’ye bağlı Karaali İlçesi oldu. 14 Mayıs seçimlerinde Karaali’de toplu oy kullanımı gerçekleşmişti. Bu Köyü kıskaçları altına alan CHP’li vekil Ali Şeker, Karaali’de sandık başında beklemeye başladı.
ali seker

Vekil ve Müşahitler Darp Edildi

Bu sırada eşleri adına oy kullanma girişiminde bulunan şahıslara da tepki gösterildi. İstanbul Milletvekili Ali şeker ve müşahitler usulsüzlüğe karşı durduğu için darp edildi. Durum CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel tarafından gündeme getirildi. Özel, yaptığı açıklamada;
 
“İstanbul Milletvekilimiz Ali Şeker, ilk turda bütün oyların kullanıldığı ve tek adaya çıktığı Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesi Karaali köyünde görev yapıyor. Kadınların yerine oy kullanılması gibi usulsüzlüklere itiraz ettiği için müşahitlerimizle darp edildi, telefonları kırıldı.” ifadelerine yer verdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu