KültürSağlıkYurt

Urfa Ciğeri İçin Masalar Açıldı

Şanlıurfa'da sabahın ilk ışıklarında vatandaşların masalara oturup ciğer yeme hasreti sona erdi.

Urfa Ciğer
Normalleşme adımlarının atılması ile beraber esnafın da yüzü gülmeye başladı. Kafe ve restoran gibi işletmelerin bu sabah saat 07.00 itibari ile açılmasından sonra özledikleri alışkanlıklarına dönen insanlar oldu.

Korona virüs salgını ile mücadele kapsamında alınan önlemlerin yerinde değerlendirmesiyle ilgili yapılan çalışmalar kapsamında dün Cumhurbaşkanlığı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde toplanan Bakanlar Kurulu’nda bir dizi yeni kararlar alınmıştı. Alınan kararlar çerçevesinde kafe, restoran ve benzeri işletmeler yüzde 50 kapasite ile kısıtlama günü haricinde sabah 07.00 ile akşam 19.00 saatleri arasında masalarda müşteri ağırlayabilecek. Yeni karar sonrası İstanbul’da sabah işe giden ilk müşteriler işletmeleri kullanmaya başlarken çalışanlar ise yüzde 50 kapasiteye göre ayarlamalarını erken saatlerde yaptı.

Urfa Ciğer

Sabahın İlk Işıklarında Urfa Ciğer

Özellikle Şanlıurfa’da sabahın ilk ışıkları ile beraber ciğer yeme hasreti çeken insanlar bugün masalara oturmaya başladı. Şanlıurfa’da kahvaltı yerine tercih edilen Urfa ciğer kebabı için dumanlar tüterken vatandaşlar bu aktiviteyi özlediklerini ifade ederek; “Normalleşme adımlarının atılması çok iyi oldu. Urfa ciğer sıcak yenir. Eve sipariş ettiğimiz ile gelip lokantada, ciğer tezgahında yediğimiz bir olmuyor. Yeni normalleşme ile esnafımıza hayırlı bol kazançlar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Admin

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı