Urfa CHP’den Elenen Öğretmenlere Hukuki Destek

CHP Şanlıurfa il başkanlığı yüksek puan almalarına rağmen mülakatlarda düşük puan verilerek elenen öğretmenlere hukuki destek vereceğini açıkladı.

Hayrettin Cidir

KPSS’de yüksek puan alıp öğretmenliği atana bilmeleri için mülakata giren öğretmen adayları sosyal medyada paylaştıkları görüntülerde Mülakatta düşük puan aldıklarını paylaştı.

Mülakat sonuçlarının paylaşılmasının ardından tepkiler çığ gibi büyüyerek mülakatlarda haksızlık hukuksuzluk yapıldığı konusunda fikir birliğine varıldı. Yetkililer mülakatlarda haksızlık yapılmadığını belirten bir açıklama yapmasının ardından ellerinden hiçbir şey gelmeyen ve mülakatlarda düşük puan alarak elenen öğretmen adayları çaresizlik içinde bir sonraki atama gününü beklemeye başladı.

Bu süre zarfı içerisinde öğretmen adaylarına birçok kesimden destek gelirken bir destek de Şanlıurfa CHP İl başkanlığından geldi.

Şanlıurfa CHP İl Başkanlığı Mülakatta elenen öğretmenlere hukuki destek vereceğini açıkladı konu ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Öğretmen adayları mesleğine başlamadan adaletsizlikle karşı karşıya bırakılıyor. Personel seçme sınavında #kpss yüksek puan almasına rağmen, mülakatlarda düşük puan verilerek atanamayan öğretmenlerimizin Şanlıurfa CHP İl Başkanlığına talepleri doğrultusunda her türlü hukuki desteği vereceğimizi bildiririz.”

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu